Poradenství psychomotorického vývoje dětí a kurzy manipulace

Masáž bříška

Masáž bříška miminka milují a velmi rady si ji vychutnají. Přináší jim velkou úlevu. Již samotný dotek je blahodárný a střevní pochody tak mnohem lépe pracovat. Proto masáží bříška pomůžete miminkům ulevit od kolik a jiných bolestí bříška, ale i dítěti pomůžete lépe aktivovat břišní svaly.

Masáž se skládá ze sedmi tahů, které navazují na sebe.

Kroužky

DSC01738

Krouživé pohyby dlaní po bříšku kolem pupíčku po směru hodinových ručiček. Podporujeme tak peristaltiku střev a harmonizujeme tok energie. Opakujeme kroužky 3x až 4x.

Vodní mlýnek

DSC01740

Ruce protilehlé položíme dlaní na bříško tak, že konce prstů každé ruky směřují jinam. Od hrudní kosti sjíždíme dlaní dolů přes malíkovou hranu dlaně. Pohyb připomínal opady vodního mlýnu. Tato masáž vyrovnává napětí v horní a dolní části krajiny břišní.

Rozevření bříška

DSC01742

DSC01744

Palci roztíráme od středu bříška do stran. Představte si, jako byste bříško otevřeli a poslali dovnitř příjemnou energii a lásku.

Slunce a měsíc

DSC01756

Oběma rukama děláme kruh přes bříško kolem pupíku. Jedna ruka dělá celý kruh a druhá v jedné časti přejede přes druhou ruku, takže na bříško kreslí pouze pul kruh. Kromě energetického toku všech vnitřních orgánu tímto tahem harmonizujeme tenké a tlusté střevo. Nalaďujeme miminko na rytmus odpočinku.

Procházka prsty

DSC01752

Projdeme se prsty levé ruky od pravé strany na levou stranu bříška miminka. Procházka prsty jde těsně pod hrudním košem dítěte. U miminek můžete cítit, jak před prsty hrnete vzduchové bubliny.

Mam tě rád

DSC01756

DSC01765

DSC01765

Takto se jmenuje poslední hmat masáže bříška. Doslova předáváte lásku miminku do bříška. Zavřete oči a opakujte třikrát. Pravou rukou píšeme obrácené U na bříško dítěte. Dlaň levé ruky položíme nad levé tříslo miminka. Po té tahem jedeme nahoru pod žebra, po té do prava a opět dolu k tříslům. Tah probíhá přes vzestupný tračník, příčný tračník a sestupný tračník. To samé v rytmu střídá pravá ruka.

Masáž proti kolice můžete podpořit přidáním esence do nosného oleje. Ideálně Heřmánku, nebo Levandule.

Celou masáž bříška provádíme s láskou a absolutní soustředěností na miminko. Je velmi důležité, aby miminko masáž přijímalo pozitivně a bylo dobře naladěné. To samé i masírující se musí u masáže cítit dobře. Pokud miminko nějaký den na masáž nereaguje dobře, masáž odložte na jindy. I Vy, pokud se nějaký den cítíte unaveni, masáž odložte na jiný čas, nebo i jiný den.

    Masáž má být příjemný dotek, který pohladí na těle i duši dítěte a masírujícího.

Pokud chcete masáž s miminkem zažít osobně a chcete se jej naučit celou, objednat se na kurz masáže můžete můžete v kalendáři kurzů, nebo individuálně u Vás doma na telefonním čísle 723 602 556 a na emailu vyvojdeti@seznam.cz :

Napsat komentář